GEOSIATKA POLIESTROWA

Zobacz geosiatki - georuszty PP o (tzw.) sztywnych węzłach.

Geosiatki poliestrowe

do stabilizacji gruntu i wzmocnienia słabego podłoża geosiatką.

Kontakt:

Wykonane z włókien poliestrowych, powleczonych dodatkowo polimerową warstwą ochronną. Geosiatki poliestrowe stosowane są w zbrojeniu budowli ziemnych i umocnień przeciwerozyjnych, przy budowie i modernizacji wałów przeciwpowodziowych, w budowie składowisk odpadów do wzmacniania nasypów i stromych skarp zboczy, do budowy dróg dojazdowych np. powodziowych na słabym podłożu.

Najczęściej do stabilizacji gruntu należy wzmocnienie słabego podłoża geosiatką. Często stosowane są w warstwach podbudowy drogowej, dzięki czemu są one trwalsze na obciążenia eksploatacyjne. Można powiedzieć, iż współczesne budownictwo drogowe korzysta ze stosowania geosiatek, gdyż przynosi to określone korzyści dla całej inwestycji. Warto przyjrzeć się dostępnym typom geosiatek, które obecnie stosowane są zdecydowanie najczęściej.

Geosiatka poliestrowa PET 65/65 kN/m Geosiatka poliestrowa PET 80/80 kN/m Geosiatka poliestrowa do gruntu 65×65 kN/m title=
Geosiatka poliestrowa do gruntu

1. Transport i składowanie
Geosiatki poliestrowe do gruntu powinny być dostarczane w rolkach nawiniętych na tuleje. Rolki powinny być opakowane w wodoszczelną folię i zabezpieczone przed rozwinięciem. Warunki składowania nie powinny wpływać na właściwości geosiatki.

Rolki geosiatki PETGRID® należy składować w następujący sposób: